logo
Western Union

Krakowski Bank Spółdzielczy wprowadził do swojej oferty nowoczesną usługę: przekazy pieniężne Western Union pozwalające na szybkie (do kilkunastu minut) i bezpieczne przesyłanie gotówki w obrocie krajowym oraz międzynarodowym.

WYGODA
Przedstawicielstwa Western Union znajdują się tam, gdzie są najbardziej potrzebne, w zależności od kraju: w bankach, placówkach pocztowych, aptekach, sklepach, na stacjach kolejowych, lotniskach oraz innych miejscach. Placówki są otwarte w dogodnych godzinach, a klienci mają do dyspozycji ponad 200 000 punktów na całym świecie.

SZYBKOŚĆ
Pieniądze można otrzymać dosłownie w kilkanaście minut po ich wysłaniu. Western Union stosuje najbardziej zaawansowaną technologię elektroniczną i jedyną w swoim rodzaju sieć komputerową, która umożliwia natychmiastowe wypłacenie pieniędzy w ponad 190 krajach na całym świecie.

WYSYŁANIE PIENIĘDZY
Aby wysłać pieniądze wystarczy zgłosić się do dowolnej placówki Krakowskiego Banku Spółdzielczego, aby:

  • wypełnić formularz „Wpłata"
  • wpłacić kwotę przekazu wraz z opłatą za przekaz (zgodną z Tabelą Opłat)
Po otrzymaniu Numeru Kontrolnego transakcji (MTCN) od operatora nadawca sam powiadamia Adresata, np. telefonicznie, o dokonaniu przekazu. Pieniąde będą dostępne w dowolnej agencji Western Union w ciągu kilkunastu minut od momentu nadania przekazu.

 

OTRZYMYWANIE PIENIĘDZY
Po otrzymaniu powiadomienia od nadawcy przekazu, o dokonaniu przekazu przez sieć Western Union, można zgłosić się do dowolnej placówki Krakowskiego Banku Spółdzielczego, aby:

  • Wypełnić formularz „Wypłata PLN”, „Wypłata USD” lub „Wypłata EUR”, w zależności od waluty wypłaty – od dnia 03.04.2020 odbiór przekazu w USD i EUR zostaje zawieszony – wszystkie przekazy do Polski wypłacane będą wyłącznie w PLN

  • przedłożyć dowód tożsamości
Na formularzu powinny znaleźć się następujące dane: imię i nazwisko adresata, imię i nazwisko nadawcy, numer telefonu nadawcy, spodziewana kwota przekazu, miejsce nadania przekazu oraz ewentualnie Numer Kontrolny przekazu (MTCN).

Zapraszamy do korzystania z naszych usług!

 

Sprawdź


Kredyt
Przyjazny
Promocja

Sprawdź
Sprawdź

ROR

Student

Standard

Promocja

 

Sprawdź

Kredyt
konsolidacyjny

Promocja

Sprawdź
Sprawdź

Kredyt

obrotowy

Rozwiń 
skutecznie 
Swoją 
Firmę

Sprawdź

Już w naszym Banku!

 

 

Sprawdź
Sprawdź

Zapytaj

o kredyt

 

Sprawdź

Kredyty na działalność gospodarczą i rolniczą

Wypełnij formularz

Sprawdź

Zastrzeż dokumenty

Sprawdź

801 151 101

Pomoc techniczna systemu KBS24:

tel: 12 428 62 00, 12 428 62 36

12 422 09 26, 12 422 82 45

czynna 24h na dobę, 7 dni w tygodniu.

Pomoc techniczna systemu KBSNet:

tel: 12 428 62 00, 12 428 62 36

12 422 09 26, 12 422 82 45

czynna 24h na dobę, 7 dni w tygodniu.