logo
Western Union

Krakowski Bank Spółdzielczy wprowadził do swojej oferty nowoczesną usługę: przekazy pieniężne Western Union pozwalające na szybkie (do kilkunastu minut) i bezpieczne przesyłanie gotówki w obrocie krajowym oraz międzynarodowym.

WYGODA
Przedstawicielstwa Western Union znajdują się tam, gdzie są najbardziej potrzebne, w zależności od kraju: w bankach, placówkach pocztowych, aptekach, sklepach, na stacjach kolejowych, lotniskach oraz innych miejscach. Placówki są otwarte w dogodnych godzinach, a klienci mają do dyspozycji ponad 200 000 punktów na całym świecie.

SZYBKOŚĆ
Pieniądze można otrzymać dosłownie w kilkanaście minut po ich wysłaniu. Western Union stosuje najbardziej zaawansowaną technologię elektroniczną i jedyną w swoim rodzaju sieć komputerową, która umożliwia natychmiastowe wypłacenie pieniędzy w ponad 190 krajach na całym świecie.

WYSYŁANIE PIENIĘDZY
Aby wysłać pieniądze wystarczy zgłosić się do dowolnej placówki Krakowskiego Banku Spółdzielczego, aby:

  • wypełnić formularz „Wpłata"
  • wpłacić kwotę przekazu wraz z opłatą za przekaz (zgodną z Tabelą Opłat)
Po otrzymaniu Numeru Kontrolnego transakcji (MTCN) od operatora nadawca sam powiadamia Adresata, np. telefonicznie, o dokonaniu przekazu. Pieniąde będą dostępne w dowolnej agencji Western Union w ciągu kilkunastu minut od momentu nadania przekazu.

 

OTRZYMYWANIE PIENIĘDZY
Po otrzymaniu powiadomienia od nadawcy przekazu, o dokonaniu przekazu przez sieć Western Union, można zgłosić się do dowolnej placówki Krakowskiego Banku Spółdzielczego, aby:

  • Wypełnić formularz „Wypłata PLN”, „Wypłata USD” lub „Wypłata EUR”, w zależności od waluty wypłaty – od dnia 03.04.2020 odbiór przekazu w USD i EUR zostaje zawieszony – wszystkie przekazy do Polski wypłacane będą wyłącznie w PLN

  • przedłożyć dowód tożsamości
Na formularzu powinny znaleźć się następujące dane: imię i nazwisko adresata, imię i nazwisko nadawcy, numer telefonu nadawcy, spodziewana kwota przekazu, miejsce nadania przekazu oraz ewentualnie Numer Kontrolny przekazu (MTCN).

Zapraszamy do korzystania z naszych usług!

 

Kredyt
Przyjazny
Promocja

Sprawdź
Sprawdź
Sprawdź

ROR

Student

Standard

Promocja

 

Sprawdź
Sprawdź

Wyniki konkursu SKO 

 

Sprawdź

Kredyt

obrotowy

Rozwiń 
skutecznie 
Swoją 
Firmę

Sprawdź
Sprawdź

Zdalne
potwierdzanie
tożsamości

 

 

Sprawdź
Sprawdź

Zapytaj

o kredyt

 

Sprawdź

Kredyty na działalność gospodarczą i rolniczą

Wypełnij formularz

Sprawdź

Zastrzeż dokumenty

Sprawdź

801 151 101

Infolinia Krakowskiego Banku Spółdzielczego, w tym pomoc w obsłudze:

• bankowości internetowej KBS24, KBSNet i bankowości mobilnej mKBS

• obsłudze kart płatniczych KBS

tel.: 801 151 101, 12 428 62 00, 12 428 62 36

12 422 09 26, 12 422 82 45

czynna 24h na dobę, 7 dni w tygodniu.