logo
Zastrzeżenie dokumentów

Krakowski Bank Spółdzielczy uczestniczy w ogólnopolskim, międzybankowym Systemie DOKUMENTY ZASTRZEŻONE prowadzonym przez Związek Banków Polskich. System ten chroni osoby, które utraciły swoje dokumenty tożsamości, ograniczając możliwości ich późniejszego wykorzystania do celów przestępczych popełnianych w imieniu i na szkodę osoby, która dokumenty utraciła. Każdy utracony dokument tożsamości – dla bezpieczeństwa jego posiadacza - powinien zostać zgłoszony do Systemu DOKUMENTY ZASTRZEŻONE.

Aby zastrzec utracone dokumenty – niezależnie od tego czy posiadasz rachunek bankowy czy nie - możesz zgłosić się do Krakowskiego Banku Spółdzielczego podając rodzaj i numer seryjny utraconego dokumentu. Informacje z naszego Banku są błyskawicznie przekazywane do wszystkich innych banków oraz do szeregu instytucji korzystających z Systemu DOKUMENTY ZASTRZEŻONE (m.in. do Poczty Polskiej, operatorów telefonii komórkowej, czy niektórych agencji pośrednictwa nieruchomościami).

Zastrzegać należy:

  • dowód osobisty,
  • paszport polski i zagraniczny,
  • prawo jazdy,
  • książeczkę wojskową,
  • książeczkę marynarską,
  • kartę pobytu,
  • dowody rejestracyjne.

 

Dzięki funkcjonowaniu Systemu DOKUMENTY ZASTRZEŻONE każdego dnia blokowanych jest nawet kilkadziesiąt przypadków różnych prób wykorzystania cudzej tożsamości. Średnio w każdym tygodniu zastrzeganych jest prawie 4.000 dokumentów! Tylko od nas samych zależy czy unikniemy przykrych konsekwencji utraty dokumentów.

System DOKUMENTY ZASTRZEŻONE chroni osoby, które utraciły swoje dokumenty. Skutecznie ogranicza możliwość ich wykorzystania do celów przestępczych popełnianych w imieniu i na szkodę osoby, która je utraciła. Łącznie w Systemie DZ zgromadzono już ponad 1.075 tys. dokumentów.
Kradzione dokumenty wykorzystywane są nie tylko do wyłudzania kredytów, ale także do dokonywania zakupów z odroczoną płatnością, kradzieży wypożyczanych przedmiotów, podpisywania umów najmu w celu kradzieży dobytku lub unikania opłat. Dlatego tak ważne jest zastrzeganie utraconych dokumentów w banku. Dzięki temu ryzyko wyłudzenia naszych pieniędzy zostaje znacząco ograniczone, można też uniknąć wielu problemów związanych z wyjaśnieniem sprawy.

Kredyt

w tempo
Do stu tysięcy na Twoje potrzeby!

Sprawdź

ROR

Student

Standard

Promocja

 

Sprawdź

Kredyt

obrotowy

Rozwiń 
skutecznie 
Swoją 
Firmę

Sprawdź

Kredyt

Raz, Dwa

 

 

Nie czekaj

z marzeniami!

Sprawdź

Już w naszym Banku!

 

 

Sprawdź
Sprawdź

Zapytaj

o kredyt

 

Sprawdź

Kredyty na działalność gospodarczą i rolniczą

Wypełnij formularz

Sprawdź

Zastrzeż dokumenty

Sprawdź
Sprawdź

801 151 101

Pomoc techniczna systemu KBS24:

tel: 12 428 62 00 lub 12 428 62 36

czynna 24h na dobę, 7 dni w tygodniu.

Pomoc techniczna systemu KBSNet:

tel: 12 428 62 00 lub 12 428 62 36

czynna 24h na dobę, 7 dni w tygodniu.