logo
Zastrzeżenie dokumentów

Krakowski Bank Spółdzielczy uczestniczy w ogólnopolskim, międzybankowym Systemie DOKUMENTY ZASTRZEŻONE prowadzonym przez Związek Banków Polskich. System ten chroni osoby, które utraciły swoje dokumenty tożsamości, ograniczając możliwości ich późniejszego wykorzystania do celów przestępczych. Każdy utracony dokument tożsamości – dla bezpieczeństwa jego posiadacza - powinien zostać zgłoszony do Systemu DOKUMENTY ZASTRZEŻONE.

Aby zastrzec utracone dokumenty – niezależnie od tego czy posiadasz rachunek bankowy czy nie - możesz zgłosić się do Krakowskiego Banku Spółdzielczego podając rodzaj i numer seryjny utraconego dokumentu. Informacje z naszego Banku są błyskawicznie przekazywane do wszystkich innych banków oraz do szeregu instytucji korzystających z Systemu DOKUMENTY ZASTRZEŻONE (m.in. do Poczty Polskiej oraz operatorów telefonii komórkowej).

Zastrzegać należy:

  • dowód osobisty,
  • dowód tymczasowy
  • paszport,
  • prawo jazdy,
  • książeczkę wojskową,
  • książeczkę marynarską,
  • kartę stałego pobytu,
  • dowód rejestracyjny,
  • dokument zagraniczny.

 

System DOKUMENTY ZASTRZEŻONE chroni przed wyłudzeniami z użyciem cudzej tożsamości. Statystycznie każdego dnia zastrzeganych jest ponad 560 dokumentów!

Tylko od nas samych zależy czy unikniemy przykrych konsekwencji utraty dokumentów.

System DOKUMENTY ZASTRZEŻONE chroni osoby, które utraciły swoje dokumenty. Skutecznie ogranicza możliwość ich wykorzystania do celów przestępczych popełnianych w imieniu i na szkodę osoby, która je utraciła. Łącznie w Systemie DZ zgromadzono już ponad 2.476 tys. dokumentów.
Kradzione dokumenty wykorzystywane są nie tylko do wyłudzania kredytów, ale także do dokonywania zakupów z odroczoną płatnością, kradzieży wypożyczanych przedmiotów, podpisywania umów najmu w celu kradzieży dobytku lub unikania opłat. Dlatego tak ważne jest zastrzeganie utraconych dokumentów w banku. Dzięki temu ryzyko wyłudzenia naszych pieniędzy zostaje znacząco ograniczone, można też uniknąć wielu problemów związanych z wyjaśnieniem sprawy.

Kampania Informacyjna Systemu DOKUMENTY ZASTRZEŻONE

Kredyt
Przyjazny
Promocja

Sprawdź
Sprawdź
Sprawdź

ROR

Student

Standard

Promocja

 

Sprawdź
Sprawdź

Wyniki konkursu SKO 

 

Sprawdź

Kredyt

obrotowy

Rozwiń 
skutecznie 
Swoją 
Firmę

Sprawdź
Sprawdź

Zdalne
potwierdzanie
tożsamości

 

 

Sprawdź
Sprawdź

Zapytaj

o kredyt

 

Sprawdź

Kredyty na działalność gospodarczą i rolniczą

Wypełnij formularz

Sprawdź

Zastrzeż dokumenty

Sprawdź

801 151 101

Infolinia Krakowskiego Banku Spółdzielczego, w tym pomoc w obsłudze:

• bankowości internetowej KBS24, KBSNet i bankowości mobilnej mKBS

• obsłudze kart płatniczych KBS

tel.: 801 151 101, 12 428 62 00, 12 428 62 36

12 422 09 26, 12 422 82 45

czynna 24h na dobę, 7 dni w tygodniu.