logo
Krakowski Bank Spółdzielczy powołał dotychczasowego Przewodniczącego Rady Nadzorczej Piotra Skoczka na stanowisko pełniącego obowiązki Prezesa Zarządu

Z dumą ogłaszamy powołanie w dniu 14.11.23 r Piotra Skoczka na stanowisko pełniącego obowiązki Prezesa Zarządu. Decyzja ta, podjęta przez Radę Nadzorczą, jest wyrazem uznania dla jego dotychczasowych osiągnięć i wizji rozwoju Banku. Jednocześnie informujemy, że Piotr Skoczek zrezygnował z funkcji Przewodniczącego Rady Nadzorczej KBS.

 

Piotr Skoczek, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, posiadający również wykształcenie podyplomowe w obszarze bankowości z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz zarządzania ryzykiem finansowym w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, wnosi ze sobą bogate doświadczenie i wiedzę ekspercką. Jego kariera zawodowa obejmuje istotne role w urzędach miejskich i gminnych, co podkreśla jego wszechstronne kompetencje.

 

Jako Przewodniczący Rady Nadzorczej, Piotr Skoczek zyskał uznanie za swoje nieugięte dążenie do transparentności i poprawy efektywności w banku. W trakcie jego kadencji Krakowski Bank Spółdzielczy osiągnął rekordowe zyski, ostatnio przekraczając 70 milionów złotych netto na koniec października 2023 roku. Ta tendencja wzrostu zysków, wraz z utrzymaniem stabilnego współczynnika kapitałowego na poziomie 22,43%, podkreśla solidność finansową i efektywność zarządzania Banku, pomimo licznych zmian w Zarządzie. Umiejętność współpracy i budowania silnych relacji między Radą Nadzorczą, Zarządem a spółdzielcami nie tylko pozytywnie wpłynęła na wyniki finansowe, ale również będzie kluczowa w skutecznej realizacji zaplanowanych 57 inicjatyw do końca roku 2025.

 

W swojej wypowiedzi, nowo powołany pełniący obowiązki Prezesa Zarządu Piotr Skoczek stwierdził:

 

"Objęcie stanowiska pełniącego obowiązki Prezesa Zarządu to dla mnie nie tylko zaszczyt, ale przede wszystkim zobowiązanie do kontynuowania procesu transparentnych zmian. Jestem gotów podjąć to wyzwanie, aby dokończyć misję oczyszczania banku, co umożliwi nam wzmocnienie zaufania naszych klientów i utrzymanie silnej pozycji na rynku, oraz ugruntuje przestrzeń do dalszego stabilnego rozwoju."


Z pełnym przekonaniem oczekujemy, że pod przewodnictwem Piotra Skoczka, Krakowski Bank Spółdzielczy osiągnie nowe wyżyny sukcesu i innowacji, dalej umacniając swoją pozycję kluczowego gracza na rynku bankowości spółdzielczej.

 

Kredyt
Przyjazny
Promocja

Sprawdź
Sprawdź
Sprawdź

ROR

Student

Standard

Promocja

 

Sprawdź
Sprawdź

Konkurs SKO 

 

Sprawdź

Kredyt

obrotowy

Rozwiń 
skutecznie 
Swoją 
Firmę

Sprawdź
Sprawdź

Zdalne
potwierdzanie
tożsamości

 

 

Sprawdź
Sprawdź

Zapytaj

o kredyt

 

Sprawdź

Kredyty na działalność gospodarczą i rolniczą

Wypełnij formularz

Sprawdź

Zastrzeż dokumenty

Sprawdź

801 151 101

Pomoc techniczna systemu KBS24:

tel: 12 428 62 00, 12 428 62 36

12 422 09 26, 12 422 82 45

czynna 24h na dobę, 7 dni w tygodniu.

Pomoc techniczna systemu KBSNet:

tel: 12 428 62 00, 12 428 62 36

12 422 09 26, 12 422 82 45

czynna 24h na dobę, 7 dni w tygodniu.