logo
Wiesław Ochman - Symbioza art & biznes

Po raz piąty prezentujemy w Galerii Krakowskiego Banku Spółdzielczego obrazy Wiesława Ochmana. Ich autor jest z wykształcenia magistrem inżynierem ceramikiem, absolwentem krakowskiej AGH, z zawodu tenorem, śpiewakiem operowym.
Potrafi – co charakteryzuje każdego wybitnego artystę – dostrzec niepowtarzalny urok w przedmiotach i krajobrazach na pierwszy rzut oka całkiem banalnych i pospolitych.
Wiesław Ochman urodził się na Pradze, w nieistniejącej już dziś czynszowej kamienicy przy ulicy Ząbkowskiej 48; świat jego dzieciństwa to obrzeża Bazaru Różyckiego. Nadal mieszka w Warszawie, aczkolwiek w innej dzielnicy. Jako nastolatek z niejakimi sukcesami uprawiał boks, biegi i skok w dal; był także kapitanem lokalnej drużyny piłki nożnej. Jak twierdzi, dobra kondycja fizyczna przydała się mu się potem na operowej scenie, gdzie zwykle przez kilka godzin trzeba nosić ciężki kostium w oślepiającym blasku reflektorów i na dodatek bardzo głośno śpiewać. Swoją wielką przygodę ze sztuką wokalną rozpoczął na drugim roku studiów; pobierał lekcje śpiewu u profesora Gustawa Serafina, występował w Zespole Pieśni i Tańca AGH i ogólnouczelnianym zespole „Krakus”. Debiutował w Operze Śląskiej; potem przyszła kolej na występy w najświetniejszych teatrach operowych świata, pod batutą legendarnych dyrygentów, w towarzystwie równie utalentowanych koleżanek i kolegów.

Wygodny

Kredyt internetowy

Sprawdź

Kredyty na działalność gospodarczą i rolniczą

Wypełnij formularz

Sprawdź

Promocja kredytu

do 31.12.2019r

Sprawdź

Kredyt „Słoneczny”

Na dowolny cel!

Sprawdź

Kredyt konsolidacyjny

Promocja do 31.12.2019r

 

 

Sprawdź

801 151 101

Pomoc techniczna systemu KBS24:

tel: 12 428 62 00 lub 12 428 62 36

czynna 24h na dobę, 7 dni w tygodniu.

Pomoc techniczna systemu KBSNet:

tel: 12 428 62 00 lub 12 428 62 36

czynna 24h na dobę, 7 dni w tygodniu.