logo
Spółdzielcy z wizytą u Prezydenta Miasta

Prezydent Krakowa prof. Jacek Majchrowski spotkał się z przedstawicielami Krakowskiego Banku Spółdzielczego. Spotkanie odbyło się 14 lipca 2020 roku w krakowskim Magistracie. Jego głównym tematem były zmiany w strukturach zarządczych banku i plany dalszego rozwoju bankowości spółdzielczej w Krakowie.
 


Z ramienia Krakowskiego Banku Spółdzielczego w spotkaniu uczestniczyli: przewodniczący Rady Nadzorczej Piotr Skoczek oraz nowo powołana na stanowisko wiceprezesa zarządu Irena Wiktor, którzy poinformowali prezydenta o zmianach we władzach instytucji.
W dniu 23 czerwca 2020 roku Rada Nadzorcza zdecydowała o wyborze Dariusza Marcjasza – jednego z najlepszych menadżerów w zakresie finansów i bankowości w Polsce na stanowisko pełniącego obowiązki prezesa zarządu banku. Nowym wiceprezesem został Piotr Wojnarowski, który do tej pory pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Rady Nadzorczej i przewodniczącego Komitetu Audytu Krakowskiego Banku Spółdzielczego. Do momentu przejęcia obowiązków prezesa przez Pana Dariusza Marcjasza koordynowaniem pracy Zarządu zajmuje się wiceprezes Irena Wiktor – od wielu lat związana z rynkiem usług finansowych, w tym od 20 lat jako ekspert Krakowskiego Banku Spółdzielczego.
- Krakowski Bank Spółdzielczy to bank o ponad 120-letniej tradycji o całkowicie polskim kapitale. Obecnie zrzeszamy 35 tysięcy udziałowców. Wszelkie działania opieramy na zasadzie pełnej transparentności. Naszym celem jest unowocześnienie instytucji, w którą chcemy tchnąć nową energię. Zaprosiliśmy do współpracy Pana Dariusza Marcjasza, wybitnego specjalistę, który od 30 lat zdobywał doświadczenie w branży finansowej, w ostatnich latach na stanowisku wiceprezesa Krajowej Izby Rozliczeniowej w Warszawie. Jestem przekonany, że to dobra decyzja, która wprowadzi Krakowski Bank Spółdzielczy w jego nowy rozdział działalności – powiedział Piotr Skoczek, przewodniczący Rady Nadzorczej KBS.
Przedstawiciele banku zadeklarowali również chęć kontynuowania inicjatyw w ramach mecenatu kulturalnego oraz otwartość na współpracę w tym zakresie z Urzędem Miasta Krakowa i prezydentem prof. Jackiem Majchrowskim. Krakowski Bank Spółdzielczy od lat angażuje się w życie miasta, był wielokrotnie wyróżniany tytułem Mecenasa Kultury Krakowa.
- Polska bankowość spółdzielcza ma duży potencjał. Cieszymy się, że możemy kontynuować piękne tradycje, a zarazem być gotowymi do transformacji, dzięki której nasz bank adaptuje się do obecnych standardów rynkowych – powiedziała Irena Wiktor, wiceprezes zarządu KBS.
W trakcie rozmowy  prezydent prof. Jacek Majchrowski dodał, iż Krakowski Bank Spółdzielczy na trwale wpisał się w krajobraz biznesowy naszego miasta.

Dziennik Polski – „Spółdzielcy z wizytą u Prezydenta Miasta”

Gazeta Krakowska – „Spółdzielcy z wizytą u Prezydenta Miasta”

Kredyt konsolidacyjny

Promocja do 10.09.2021r.

 

 

Sprawdź

Kredyt

Raz, Dwa

Na dowolny cel!

Sprawdź

Już w naszym Banku!

 

 

Sprawdź

Wygodny

Kredyt internetowy

Sprawdź

Kredyty na działalność gospodarczą i rolniczą

Wypełnij formularz

Sprawdź

Zastrzeż dokumenty

Sprawdź

801 151 101

Pomoc techniczna systemu KBS24:

tel: 12 428 62 00 lub 12 428 62 36

czynna 24h na dobę, 7 dni w tygodniu.

Pomoc techniczna systemu KBSNet:

tel: 12 428 62 00 lub 12 428 62 36

czynna 24h na dobę, 7 dni w tygodniu.