logo
Nagrody dla laureatów tegorocznego konkursu dla uczniów – członków SKO

W dniu 6 czerwca br. miała miejsce uroczysta gala podczas, której wręczono nagrody dla laureatów konkursu „Jak bezpiecznie, nowocześnie i mądrze oszczędzać w interesie swoim i planety - moja nowa wizja SKO".

 

Do kolejnej już edycji konkursu organizowanego przez Krakowski Bank Spółdzielczy i Fundację Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej zostało zgłoszonych ponad 160 prac plastycznych wykonanych przez uczniów z 20 szkół podstawowych, w których działa Szkolna Kasa Oszczędnościowa, a rachunek dla niej prowadzony jest przez Krakowski Bank Spółdzielczy. Dziękuję wszystkim dzieciom i opiekunom SKO za ogrom włożonej pracy. Nasza dzisiejsza uroczystość odbywa się w ramach obchodów Roku Edukacji Ekonomicznej 2024 ustanowionego decyzją Senatu RP. Bardzo się cieszymy, że możemy w ten sposób brać udział w akcji edukacji ekonomicznej mieszkańców Polski i chcemy zwrócić uwagę dzieci, młodzieży i ich rodziców oraz rodzin na ten waży aspekt naszego życia. Poprzez tematykę tegorocznego konkursu chcemy zachęcić dzieci do zastanowienia się jak oszczędzanie może pomóc w ochronie naszej wspólnie zamieszkiwanej Planety - powiedziała Anna Bulka Prezes Fundacji Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej, witając laureatów konkursu wraz z rodzicami oraz zaproszonych gości i zaprosiła wszystkich do obejrzenia specjalnie przygotowanych filmów edukacyjnych związanych z Rokiem Edukacji Ekonomicznej.

 

Gratuluję wszystkim uczestnikom konkursu. Drogie dzieci to jest wasze święto, bardzo wam dziękuję za wielkie zaangażowanie i serce włożone w wykonanie przesłanych prac. Składam podziękowania opiekunom SKO, pracownikom Krakowskiego Banku Spółdzielczego zaangażowanym w działalność SKO, nauczycielom i rodzicom uczestników. Dziękuję komisji konkursowej za pracę jaką wykonała i Fundacji Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej pod przewodnictwem Pani Prezes Anny Bulki. Dziękuję także Panu Januszowi Paszkowskiemu - Prezesowi Zarządu Związku Lustracyjnego Spółdzielni za ufundowanie nagrody specjalnej i dzisiejszą gościnność. Przybycie na uroczystość przedstawicieli wielu ważnych instytucji działających w Polsce z Panem Prezesem dr inż. Mieczysławem Grodzkim z Krajowej Rady Spółdzielczej podkreśla jak ważne jest działanie na rzecz edukacji ekonomicznej wśród najmłodszego pokolenia Polaków. Dla Krakowskiego Banku Spółdzielczego wspieranie działalności SKO jest bardzo istotne z punktu widzenia edukacji ekonomicznej dzieci i młodzieży. Dzięki naszym wspólnym działaniom organizacja kolejnego konkursu przyniosła oczekiwane efekty w środowiskach lokalnych - naszych małych ojczyznach – powiedział Mariusz Kumorek Wiceprezes Zarządu Krakowskiego Banku Spółdzielczego.

 

Pragnę podziękować Zarządowi Krakowskiego Banku Spółdzielczego oraz Fundacji Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej za organizację konkursu i aktywne działania. Dzięki takim inicjatywom Spółdzielnie Uczniowskie mogą się organizować, popularyzować spółdzielczość oraz oszczędzanie w SKO. To bardzo dobra forma nauki, gdyż nie tylko pozwala młodym ludziom zaznajomić się z przedsiębiorczością na co dzień, ale także ukazuje siłę przedsięwzięć wspólnych. Takie przedsięwzięcia zawsze się udają, bo stoją za nimi połączone siły wielu osób. Serdecznie dziękuję dzieciom za liczny udział w konkursie. Dbajmy wspólnie o to, by spółdzielczość w Polsce nadal prężnie się rozwijała, zachęcajmy innych do działania w naszych małych ojczyznach, bo warto od najmłodszych lat realizować wspólne pomysły, a nie skupiać się wyłącznie na sobie. Takie inicjatywy zawsze będziemy z uznaniem nagłaśniać – podziękował organizatorom dr inż. Mieczysław Grodzki Prezes Zarządu Krajowej Rady Spółdzielczej.

 

Po raz kolejny możemy podziwiać piękne prace wykonane przez uczniów i ogrom pracy włożonej przez dzieci. Jestem nimi zachwycony, stąd decyzja Zarządu Związku Lustracyjnego Spółdzielni o przyznaniu dodatkowej nagrody specjalnej. Organizowane konkursy podnoszą rangę SKO a także Spółdzielni Uczniowskich, które w niektórych krajach europejskich działają już na poziomie naszych przedszkoli. Organizacja takich konkursów to nie tylko szerzenie wiedzy ekonomicznej ale jest także nauką współdziałania. Mam nadzieję, że wszyscy w dorosłym życiu będziecie spółdzielcami – podkreślił Janusz Paszkowski Prezes Zarządu Związku Lustracyjnego Spółdzielni.

 

Łączenie sił będzie bardzo potrzebne w waszym dorosłym życiu. Z pewnością wielu z was będzie w przyszłości prowadzić firmy lub będzie pracować na kierowniczych stanowiskach. Teraz wiele ważnych i dużych zadań realizuje się w zespołach, inaczej niż kiedyś, gdy Newton i Kopernik samodzielnie dokonywali rzeczy wielkich. Pamiętajcie o tym bo dziś niezwykle rzadko odkryć dokonują pojedyncze osoby, dziś odkrycia to niemal zawsze efekt współpracy ludzi i instytucji – zwrócił się do uczniów Witold Ekielski Członek Krajowego Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej, który działa przy Ministerstwie Rodziny Pracy i Polityki Społecznej.

 

Gratuluję wszystkim uczniom wspaniałych prac, zachęcam was do lektury „Bankructwa małego Dżeka” powieści autorstwa Janusza Korczaka. Książka mimo, że ma sto lat nie utraciła swojego przesłania. Poznacie ciekawą historię, która będzie dla was inspiracją i pierwszym przewodnikiem w prowadzeniu swojego biznesu. Oprócz książki przekazuję wam również w imieniu Warszawskiego Instytutu Bankowości komiks oraz kolorowankę – materiały przygotowane w ramach projektu edukacyjnego „Przygody Przedsiębiorczego Dżeka” który wam pozwoli zdobyć intersującą wiedzę z zakresu ekonomii – dodał Mateusz Zając Regionalny Dyrektor Programów Edukacji Ekonomicznej Fundacji Warszawski Instytut Bankowości.

 

Bardzo sobie cenie współpracę z Krakowskim Bankiem Spółdzielczym, która jest realizowana od ponad trzydziestu lat. Oszczędzanie w SKO uczy uczniów nie tylko oszczędzania ale także daje podstawową wiedzę o ekonomii. Zawsze możemy liczyć na pomoc Banku, a nauczyciele chętnie się angażują w taką formę przekazywania wiedzy. Każdy uczeń naszej szkoły otrzymuje książeczkę oszczędzania w SKO podczas ślubowania pierwszoklasisty – podkreślił Janusz Schab Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Partyzantów Ziemi Miechowskiej w Janowicach.

 

Zwieńczeniem uroczystości było pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczestników Gali.

 

Laureatami tegorocznej edycji konkursu zostali:

nagroda główna - Ksawery Zaręba (Szkoła Podstawowa w Janowicach),

 

wyróżnienie - Wiktoria Kulinowska (Zespół Szkolno Przedszkolny w Jastrzębiej),

 

wyróżnienie - Julian Stachura (Oddział Przedszkolny przy Zespole Szkół w Szczurowej),

 

wyróżnienie - Anita Fudyma (Zespół Szkolno Przedszkolny w Ciężkowicach),

 

nagroda specjalna Związku Lustracyjnego Spółdzielni - Mateusz Kawala (Szkoła Podstawowa w Grabiu).

 

Upominek niespodziankę otrzymali Opiekunowie Szkolnej Kasy Oszczędnościowej, której Członek otrzymał nagrodę główną lub wyróżnienie:
Mirosława Janus (Szkoła Podstawowa w Janowicach),
Anna Baran (Zespół Szkolno Przedszkolny w Jastrzębiej),
Monika Mularz (Oddział Przedszkolny przy Zespole Szkół w Szczurowej),
Beata Bieniek (Zespół Szkolno Przedszkolny w Ciężkowicach),
Ewa Matoga (Szkoła Podstawowa w Grabiu)
 

Gratulujemy wszystkim Laureatom!


 

 

 

 

 

Kredyt
Przyjazny
Promocja

Sprawdź
Sprawdź
Sprawdź

ROR

Student

Standard

Promocja

 

Sprawdź
Sprawdź

Wyniki konkursu SKO 

 

Sprawdź

Kredyt

obrotowy

Rozwiń 
skutecznie 
Swoją 
Firmę

Sprawdź
Sprawdź

Zdalne
potwierdzanie
tożsamości

 

 

Sprawdź
Sprawdź

Zapytaj

o kredyt

 

Sprawdź

Kredyty na działalność gospodarczą i rolniczą

Wypełnij formularz

Sprawdź

Zastrzeż dokumenty

Sprawdź

801 151 101

Infolinia Krakowskiego Banku Spółdzielczego, w tym pomoc w obsłudze:

• bankowości internetowej KBS24, KBSNet i bankowości mobilnej mKBS

• obsłudze kart płatniczych KBS

tel.: 801 151 101, 12 428 62 00, 12 428 62 36

12 422 09 26, 12 422 82 45

czynna 24h na dobę, 7 dni w tygodniu.