logo
Krakowski Bank Spółdzielczy jako bank współpracujący z Bankiem BPS uczestniczy w programie Tarcza Finansowa PFR

Polski Fundusz Rozwoju uruchomił Tarczę Finansową PFR – program skierowany do firm, które ucierpiały w wyniku pandemii koronawirusa. Wnioski o finansowanie w postaci częściowo bezzwrotnych subwencji w przypadku mikrofirm oraz małych i średnich firm  można składać poprzez system bankowości internetowej KBS24 i KBSNet od dnia 29.04.2020 r. od godz. 18:00.

W systemie KBS24 wnioski dostępne są poprzez wybranie → z menu głównego zakładki „Wnioski” → a następnie z menu bocznego „Tarcza PFR”.

W systemie KBSNet wnioski dostępne są poprzez wybranie → z menu górnego lub bocznego zakładki „Wnioski” → a następnie „Wniosek o Tarczę”.

 

BS Jak złożyć wniosek o subwencję - otwórz prezentację

 

W przypadku dużych firm wnioski o pomoc można składać za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie PFR (link podajemy poniżej).

 

Uwaga!

1) Weryfikacja spadków obrotów odbywa się w szczególności na podstawie deklaracji VAT-7 (w przypadku podmiotów rozliczających się miesięcznie), VAT_JPK (w przypadku podmiotów rozliczających się kwartalnie) oraz oświadczenia zawartego w umowie subwencji składanego z uwzględnieniem dostępnych dokumentów księgowych, w tym RZIS (w przypadku podmiotów nie rozliczających podatku VAT). Dlatego niezwykle ważne jest, aby przedsiębiorca złożył odpowiednio wcześniej np. deklarację VAT za miesiąc, dla którego wykazuje spadek obrotów, aby uniknąć odrzucenia wniosku. Przed złożeniem wniosku o subwencję należy sprawdzić, czy od skutecznego złożenia deklaracji VAT-7 we właściwym Urzędzie Skarbowym minęły co najmniej 4 dni kalendarzowe, a w przypadku podatników rozliczających się kwartalnie z VAT, co najmniej 7 dni kalendarzowych od złożenia JPK_VAT. Złożenie wniosku o subwencję wcześniej rodzi ryzyko jego odrzucenia przez PFR.

 

2) Jeżeli płatnik ma problem z:

• zaleganiem w ZUS na datę złożenia wniosku, to po spłaceniu zadłużenia płatnik może następnego dnia próbować składać nowy wniosek. Co do zasady, jeśli wpłata do ZUS wpłynie w dacie dzień bieżący (data D), to zostanie zaksięgowana i rozliczona z tą samą datą. Na koncie płatnika składek będzie widziana następnego dania (D+1) z datą rozliczenia dnia dokonania wpłaty.

• liczbą pracowników, etatów lub współpracowników, to po skorygowaniu dokumentów rozliczeniowych i przekazaniu ich do ZUS między poniedziałkiem a czwartkiem, płatnik może składać nowy wniosek na początku następnego tygodnia czyli w poniedziałek. Jeśli natomiast dokumenty korygujące przekaże do ZUS w piątek, sobotę lub niedzielę to powinien wstrzymać się ze składaniem wniosku przez 7-9 dni, tzn. do następnego poniedziałku.

 

Zapraszamy do odwiedzenia serwisu internetowego Grupy BPS, zawierającego informacje o działaniach pomocowych.

Strona zwiera m.in. obszerne informacje na temat Tarczy Finansowej PFR, w tym Kalkulator, za pomocą którego  przedsiębiorcy mogą wyliczyć przewidywaną wysokość subwencji PFR.

https://mojbank.pl/nasze-spolecznosci/koronawirus-wsparcie-dla-klientow

Na powyższej stronie znajdą Państwo informacje na temat Tarczy Finansowej PFR, w tym:

  • o warunkach finansowania dla mikro i MŚP
  • linki do dokumentów: „Najczęściej zadawane pytania” oraz „Przewodnika dla mikro, małych i średnich firm”
  • kalkulator, za pomocą którego przedsiębiorcy mogą wyliczyć w jakiej wysokości mogą otrzymać wsparcie finansowe z PFR. Bezpośredni link do kalkulatora: https://mojbank.pl/nasze-spolecznosci/koronawirus-wsparcie-dla-klientow/kalkulator
  • dokument „Jak określić liczbę pracowników, aby ustalić czy firma należy do grupy mikrofirm lub MŚP oraz jak określić liczbę pracowników w celu ustalenia wysokości subwencji dla mikrofirmy, a następnie jej częściowego umorzenia?”
  • informację jak się przygotować do złożenia wniosku
  • informację o bezpłatnych szkoleniach organizowanych przez PFR dla przedsiębiorców.

 

Informacje na temat programu Tarcza Finansowa PFR można też znaleźć na stronie Polskiego Funduszu Rozwoju www.pfr.pl/tarcza.

Kredyt konsolidacyjny

Promocja do 10.09.2021r.

 

 

Sprawdź

Kredyt

Raz, Dwa

Na dowolny cel!

Sprawdź

Już w naszym Banku!

 

 

Sprawdź

Wygodny

Kredyt internetowy

Sprawdź

Kredyty na działalność gospodarczą i rolniczą

Wypełnij formularz

Sprawdź

Zastrzeż dokumenty

Sprawdź

801 151 101

Pomoc techniczna systemu KBS24:

tel: 12 428 62 00 lub 12 428 62 36

czynna 24h na dobę, 7 dni w tygodniu.

Pomoc techniczna systemu KBSNet:

tel: 12 428 62 00 lub 12 428 62 36

czynna 24h na dobę, 7 dni w tygodniu.