logo
Krakowski Bank Spółdzielczy ostrzega przed „phishingiem” i ponownie przypomina o konieczności ochrony poufnych danych

Kilka sposobów jak bronić się przed atakami cyberprzestępców.

Szybki rozwój nowych technologii przyczynia się do powstawania nowych zagrożeń w cyberprzestrzeni. Pamiętajmy, żeby chronić swoją tożsamość i swoje poufne dane w tym hasła dostępowe do bankowości elektronicznej, numery kart płatniczych, kody, numer pesel. Chrońmy wszystko to, co przestępcy mogą wykorzystać w celu wyrządzenia nam i innym osobom szkody majątkowej i osobistej, których skutki bardzo często są nieodwracalne.


Jeżeli odbierzesz telefon i rozmówca przedstawi się jako pracownik banku lub funkcjonariusz organów ścigania i poprosi o podanie pełnych danych do bankowości elektronicznej w tym kodów BLIK, haseł do bankowości, pełnego numeru pesel lub o zainstalowanie na urządzeniu jakiegokolwiek oprogramowania to pamiętaj, że jest to z całą pewnością oszustwo, a Ty stałeś się właśnie obiektem ataku cyberprzestępców.

I niech Cię nie zmyli numer telefonu, który może pojawić się na wyświetlaczu Twojego urządzenia, ton głosu rozmówcy i podawane przez niego informacje. Zachowaj ostrożność! 


Pamiętaj, że jeżeli masz chociaż cień wątpliwości związanej z kontaktem telefonicznym z osobą podającą się za pracownika banku lub przedstawiciela organów ścigania, zweryfikuj autentyczność rozmówcy poprzez wykonanie połączenia telefonicznego do oficera dyżurnego najbliższej jednostki Policji lub w przypadku osoby podającej się za pracownika banku na ogólnodostępną infolinię banku.


Nie zapominaj o tym, że Krakowski Bank Spółdzielczy, którego jesteś klientem posiada Twoje poufne dane niezbędne do prowadzenia rachunków bankowych, czy też świadczenia innych usług finansowych. Dlatego podczas kontaktu telefonicznego pracownik Krakowskiego Banku Spółdzielczego nigdy nie zapyta o Twoje pełne dane wykorzystywane w bankowości elektronicznej.

Pracownik Krakowskiego Banku Spółdzielczego nigdy nie poprosi również o zainstalowanie jakiegokolwiek oprogramowania na Twoim urządzeniu.


Jeżeli chcesz poznać więcej szczegółów to zapraszamy do zakładki Bezpieczeństwo, gdzie będziesz mógł dowiedzieć się jak ochronić się przed działania cyberprzestępców.

Kredyt

w tempo
Do stu tysięcy na Twoje potrzeby!

Sprawdź
Sprawdź

ROR

Student

Standard

Promocja

 

Sprawdź

Kredyt konsolidacyjny

Promocja

Sprawdź

Kredyt

Raz, Dwa

 

 

Nie czekaj

z marzeniami!

Sprawdź

Kredyt

obrotowy

Rozwiń 
skutecznie 
Swoją 
Firmę

Sprawdź

Już w naszym Banku!

 

 

Sprawdź
Sprawdź

Zapytaj

o kredyt

 

Sprawdź

Kredyty na działalność gospodarczą i rolniczą

Wypełnij formularz

Sprawdź

Zastrzeż dokumenty

Sprawdź

801 151 101

Pomoc techniczna systemu KBS24:

tel: 12 428 62 00, 12 428 62 36

12 422 09 26, 12 422 82 45

czynna 24h na dobę, 7 dni w tygodniu.

Pomoc techniczna systemu KBSNet:

tel: 12 428 62 00, 12 428 62 36

12 422 09 26, 12 422 82 45

czynna 24h na dobę, 7 dni w tygodniu.