Bankowość internetowa KBS24 - logowanie Nowość - Bankowość internetowa dla firm KBSNet - logowanie

KBS uzyskał certyfikat ISO 22301

Krakowski Bank Spółdzielczy pierwszym bankiem spółdzielczym w Polsce z certyfikatem
ISO 22301.
Zarząd Krakowskiego Banku Spółdzielczego
chciałby poinformować, że zgodnie z decyzją jednostki certyfikującej SGS Polska, jako pierwszy w Polsce bank spółdzielczy uzyskał certyfikat ISO 22301: 2012 - system zarządzania ciągłością działania.

Z satysfakcją chcielibyśmy podkreślić, że Krakowski Bank Spółdzielczy podjął to wyzwanie nie tylko w celu spełnienia wymagań Komisji Nadzoru Finansowego, ale przede wszystkim dla zapewnienia realizacji i utrzymywania ciągłości procesów biznesowych w sytuacji awaryjnej, a tym samym zwiększenia zaufania klientów i partnerów biznesowych do Banku.
Uzyskany certyfikat jest dla całego Krakowskiego Banku Spółdzielczego niezwykle prestiżowy i stanowi dopełnienie wielu lat pracy nad wdrożeniem odpowiednich procedur w obszarze zarządzania ciągłością działania oraz zaangażowania Zarządu i wszystkich pracowników Banku w zakresie utrzymania odpowiedniego poziomu efektywności wdrożonych rozwiązań.
Norma ISO 22301 określa wymagania dotyczące wdrożenia skutecznego systemu zarządzania, który zapobiega incydentom zakłócającym działania organizacji, zmniejsza prawdopodobieństwo ich wystąpienia oraz zapewniania, że w razie gdyby do nich doszło, organizacja sprawnie zareaguje i odzyska sprawność operacyjną.

18 maja w hotelu Gromada w Warszawie podczas VIII Forum Technologii Bankowości Spółdzielczej organizowanego przez redakcję miesięcznika „Nowoczesny Bank Spółdzielczy”, Centrum Prawa Bankowego i Informacji oraz Związek Banków Polskich odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatu.